O mně

Projekční kancelář jsem založil v roce 1991, kde kromě projekční činnosti jsem prováděl inženýrskou činnost v oblasti pozemních staveb. Jako všechny nově vzniklé firmy jsem z počátku projektoval spíše menší zakázky a postupem času jsem začal, ve spolupráci s dalšími projektanty, projektovat i větší investiční celky.

Převažující činností podnikání je zpracování projektové dokumentace na objekty pozemního stavitelství zahrnující halové objekty, občanskou vybavenost, administrativní budovy, bytové a rodinné domy a zemědělské stavby. Neodmyslitelnou součástí kvalitního projektu je inženýrská příprava, spočívající v zajištění potřebných dokladů v průběhu zpracování projektové dokumentace, až do fáze vydání stavebního povolení.

V průběhu realizace stavby provádím autorský dozor. Zabezpečuji, podle požadavku zákazníka, technický dozor stavebníka-investora. Cílem firmy je poskytovat kvalitní služby v oboru projektování, návrhů a posouzení stavebních konstrukcí. Od počátku existence firmy jsem se zaměřil na vysokou kvalitu poskytovaných služeb, flexibilitu při hledání konceptu projektu, kvalitní statické řešení a vysokou odbornou úroveň. Můj tým je složen z projektantů s bohatými zkušenostmi z projektování i na zakázkách většího rozsahu.

Od srpna 2016 jsem byl zveřejněn na seznamu Odborně způsobilých osoby pro provádění zkoušek těsnosti dle § 39 odst. 4 písm. d) zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon) v platném znění na stránkách ministerstva životního prostředí. Zkoušky provádím dle § 3a odst. 3 vyhl. č.450/2005 Sb. a to náhradním způsobem, tzn. kontrolou měřením poklesu hladiny skladované látky v nádrži nebo senzorickou kontrolou stavu zkoušené nádrže nebo potrubí. Zkoušky těsnosti se mají provádět dle Zákona č. 254/2001 Sb. jednou za 5 let.
( https://www.mzp.cz/cz/osoby_tesnosti ).

Zároveň provádím revize sil a nádrží, převážně provedených montáží smlatovaných plechů (typ Vítkovice). Tyto nádrže slouží pro skladování kapalin nebo sypkých hmot. Životnost těchto nádrží je cca 20 let. Dle ČSN 732604 se má provádět revize ocelových nádrží začleněných ve třídě následků CC1 jedenkrát za 5 let. Třída CC1 = malé následky s ohledem na ztráty na lidských životů nebo malé/zanedbatelné následky ekonomické, sociální nebo pro prostředí. Tzn. zemědělské budovy, kam lidé běžně nevstupují (např. budovy pro skladovací účely, skleníky).

Od 01.01.2018 byla založena společnost s ručením omezeným „STAVBY HOMOLA s.r.o.“ a to z důvodu zkvalitnění služeb a posunutí se na vyšší úroveň. V současné době společnost nabízím zpracování individuálních projektů všech typů pozemních staveb od architektonické studie, projektů bungalovů, vícepodlažních rodinných domů, přes rekonstrukce staveb, až po kompletní projekty větších stavebních celků, včetně vyřízení stavebního povolení. Kvalita práce spočívá v komplexnosti služeb, které svým klientům ve své projekční kanceláři poskytujeme.
.
.

Od 01.01.2019 jsem začal provádět pro zájemce o koupi nemovitostí tzv. technickou inspekci budovy, domu. Technická inspekce spočívá v důkladné prohlídce stavu objektu, jednotlivých konstrukcí a následné posouzení, zda je vhodné dotyčnou nemovitost koupit, jaké má závady a kolik budou stát případné opravy.

Od 01.03.2019 jsem začal ke své práci používat dron DJI Mavic 2 Zoom, což je nejnovější kompaktní dron s 1/2.3″ CMOS čipem a objektivem s dvojnásobným optickým zoomem 24-48 mm, který umožňuje fotografovat v rozlišení 12 Mpix a nahrávat ve 4K (30fps). S tímto pracantem provádím prohlídky staveb v místech, kde se normálně nelze dostat. Z těchto míst pořizuji fotografie nebo videa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *